English Latviešu

Mokslinė veikla

arrow.gifLab equipement & analysis

Krakmolo verslui reikia daug žinių. Atskleisti Gamtos paslaptis ir pritaikyti jos produktus žmonių reikmėms - sudėtingas darbas.

 

Angliavandeniai sudaro didžiąją Žemės biomasės dalį. Vienok ligi šiol kitoms biopolimerų klasėms - baltymams, nukleino rūgštims - teko daug daugiau mokslininkų pastangų ir dėmesio. Norėdama sėkmingai frakcionuoti kaskart kintančią biologinę žaliavą ir pritaikyti produktus klientų poreikiams, Kompanija turi vykdyti intensyvią tirimąja veiklą.

 

Pasaulyje nėra labai daug kviečių krakmolo ir glitimo gamyklų. Kviečių frakcionavimas - vienas iš sudėtingiausių žinomų pramoninių procesų. Kviečio grūde yra 2 tipų krakmolo granulės, pati grūdo sandara sąlygoja dideles technologines problemas, kurias mums tenka spręsti kasdieninėje veikloje.

 

Pats krakmolas - viena iš svarbiausių pramonės žaliavų, turinti gausybę pritaikymo ir panaudojimo galimybių. Tačiau kiekvieno kliento procesas ir produktas unikalūs, taigi mūsų krakmolo pritaikymas vartotojo poreikiams kiekvieną kartą yra naujas iššūkis.

 

Amilina - jauna kompanija; savo klientams kol kas negalim pasiūlyti ilgametės patirties. Todėl nuo pat pradžių stengėmės kuo greičiau sukaupti didelį žinių bagažą, kad klientai galėtų sėkmingai pritaikyti mūsų produkciją savo reikmėms. Daugelį žinių gavom iš savo partnerių, turinčių daugelio dešimtmečių patirtį. Tačiau kiekvienai sėkmingai partnerystei kaskart reikalingas ir mūsų indėlis.

 

Taigi moksliniai tyrimai yra neatskiriama kasdienės kompanijos veiklos dalis. Mes siekiame, kad klientas būtų maksimaliai patenkintas mūsų produktais ir paslaugumu. Mūsų tyrimų padalinys nėra didelis, bet kompanija vadovaujasi ir vadovausis principu suteikti geriausius įrankius geriausiems protams. Taigi mes sugebame pateikti greitus ir tikslius atsakymus į daugybę dažnai labai netikėtų klausimų, iškylančių mūsų klientams jų kasdienėje veikloje. Jeigu abejojate, pasiklauskite mūsų - tikimės kad būsite maloniai nustebinti mūsų galimybėmis ir požiūriu į bendrą reikalą.

 

Įmonė įgyvendina projektą "AB "Amilina" plėtra įkuriant baltymų izoliatų MTTP bazę" (projekto kodas Nr.VP2-1.3-ŪM-03-K-02-052), kuris iš dalies finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Projekto tikslas – AB „Amilina“ plėtra įkuriant kviečių baltymų izoliatų MTTP bazę, kurioje esamas ir naujai pasamdytas mokslinis personalas kurs ir tobulins unikalų pasauliniu mastu produktą bei jo gamybos procesą. Baltymų izoliatų rinka yra viena sparčiausiai augančių pasaulyje (~10 proc. kasmet per pastaruosius 5 metus) ir siekia ~3 mln. tonų  (iš jų kviečiams tenka iki ~5 proc.). Tirpūs baltymų izoliatai naudojami aukštos kategorijos pašarams gaminti (pvz. akvakultūroms), maisto gamybai, kūdikių maistui, farmacijos produktams, sveikos mitybos produktams, kosmetikai. Tačiau šiam gaminiui sukurti reikalinga itin tiksli ir moderni MTTP įranga, kuri buvo įsigyta šio projekto metu. Tokio produkto ir jo gamybos technologijos sukūrimas ženkliai sustiprins įmonės (o tuo pačiu ir Lietuvos) rinkos pozicijas Pasaulio biotechnologijų sektoriuje. Pradėjus pramoninę gamybą (sekančiais projekto etapais), būtų galima sukurti apie ~7 mln. eur pridėtinės vertės kasmet.

Projekto vykdymas prasidėjo 2011-08-15, o numatoma pabaiga yra 2015-09-01. Viso projekto išlaidos siekia apie 1,5 mln Eur, finansavimo suma - 775 tūkst. Eur.

 

Europos_regionines_pletros_fondo_logo_.jpg

 

 


© 2008—2009 Amilina. Visos teises saugomos. Sprendimas: Fresh Media